1 Dub

Čeští sledge hokejisté si vezou domů krásné 4.místo

Po dnešním zápase o bronzovou medaili na mistrovství světa v Hamaru je rozhodnuto. Češi bohužel prohráli zápas proti Kanadě a skončili na čtvrtém místě. I přesto se jedná o historický úspěch našeho týmu a nejlepší dosažený výsledek na vrcholné mezinárodní akci vůbec.

První třetina přinesla jednu vstřelenou branku. Bohužel to byl gól do branky českého týmu. Kanada vedla od 7.mimuty 1.0, nicméně se do dalších vážnějších šancí nedostala. Češi se soupeřem bez problémů drželi krok a až na jedno zaváhání byl zápas vyrovnaný.

Druhá třetina se odvíjela v podobném duchu, jen ke konci třetiny jakoby našim hráčům začínaly docházet síly. Další gól v naší brance však příliš povzbuzujícím nebyl. Kanada vedla po druhé třetině 2:0.

Ve třetí třetině se čeští hráči pokoušeli o srovnání skóre. Jednu chvíli hráli výrazně lépe než soupeř, jeho chyby se však našim hráčům nepodařilo potrestat. Nakonec skončil zápas 2:0 pro Kanadu a to znamenalo zisk „bramborové“ medaile pro Českou republiku.

I tak znamená toto umístění obrovský úspěch pro české barvy a my k němu českému týmu blahopřejeme.

Závěr šampionátu patřil finálovému utkání o zlato mezi USA a Koreou. Vavříny si vezou domů Spojené státy po té, co porazily s přehledem Koreu 5:1 a obhájily tím titul z posledního mistrovství.